Projekto pabaiga


Gerbiami, misios.lt lankytojai,

2019-05-28 misios.lt startavo kaip „vieno žmogaus komandos“ projektas su siekiu vienoje vietoje surinkti didžiųjų Lietuvos miestų bažnyčių pamaldų laikus.

Pats procesas nebuvo paprastas, nes reikėjo pasinagrinėti kokie yra parapijų tinklalapiai, kaip juose atvaizduojamas pamaldų laikas ir kiek parapijų tinklalapių iš viso neturi. Visa analizė parodė, kad iki 20% parapijų tinklalapių neturi, o kurios turi - informaciją atvaizduoja labai skirtingai, todėl automatizuotas pamaldų laiko surinkimas, šiai dienai, būtų sudėtingas. Visus pamaldų laikus teko suvesti ranka į padarytą sistemą, su kuria šiame tinklalapyje galima padaryti detalią paiešką ir informaciją atvaizduoti vientisai.

Projektas tapo ganėtinai žinomas iš karto po paleidimo. Gavau nemažai padėkos žinučių iš įvairių lankytojų, bernardinai.lt žurnalistas paėmė iš manęs interviu ir viskas labai gražiai augo. Šiuo metu misios.lt per mėnesį aplanko apie 2500 lankytojų, kurių pikas, kaip galima nujausti, yra savaitgaliais.


Iš pradžių projektas saugojo tik 3 didžiausių Lietuvos miestų parapijų pamaldų laikus, o su laiku buvo prijungti dar 5 miestai.
Kaip jau buvo minėta - pamaldų laiko surinkimo automatizavimas būtų per daug sudėtingas ar net nelabai įmanomas, tad mišių laiką reikėjo suvesti rankomis, o po to - kas pusmetį atnaujinti.
Atnaujinimas vyksta lankant parapijų tinklalapius ir ten ieškant pasikeitimų. Per tuos kelis metus pastebėjau, kad nemažai parapijų tinklalapius tai susikuria, tai atsinaujina, tai išvis išsijungia, tad tose situacijose pamaldų laiko paieškos pasidaro dar kėblesnės - tenka ieškoti Facebook grupėse, vyskupijų tinklalapiuose, o kai kurių parapijų laiko išvis nepavyko surasti.
Bėgant laikui, lankytojai man vis parašydavo kokioje parapijoje laikai nesutampa ir taip informacija atsinaujindavo nesulaukus „didžiojo atnaujinimo sesijos“ (kas pusę metų).

Vis dėl to, pastebėjau, kad yra parapijų, kurios pamaldų laiką keičia keletą kartų per metus, taip pat, probleminis yra didžiųjų švenčių laikotarpis, kuomet pamaldos vyksta neįprasta tvarka. Tokiu atveju tenka žmones raginti pamaldų laiką tikrintis parapijų tinklalapiuose, ko pasekoje, misios.lt tampa beprasmiu tinklalapiu.
Turėjau idėją padaryti šio tinklalapio paskyras, kurias būtų galima duoti kiekvienos parapijos 1 atstovui, kuris misios.lt tinklalapyje atnaujintų laikus, kuomet jie pasikeičia jo parapijoje. Kviečiau savanorius, tačiau nei vienas žmogus nepanoro prisijungti.

Ganėtinai neseniai pastebėjau, kad Vilniaus arkivyskupijos tinklalapyje atsirado pagerinta misios.lt alternatyva, tik skirtumas tas, kad jie turi naujausią informaciją apie mišių laiką, tad jų tinklalapyje netikslumai yra ženkliai mažesni.
O kadangi pusė misios.lt lankytojų yra vilniečiai - pusei tinklalapio auditorijos naudingiau būtų naudoti Vilniaus arkivyskupijos tinklalapį.Misios.lt tinklalapis nuo pat pradžių buvo nuostolingas finansine ir laiko prasme, tad po ilgų dvejonių ir apsvarstymų nusprendžiau, kad vis tik šis projektas bus uždarytas. Ir nors didžioji dalis čia esančių pamaldų laikų yra tikslūs, tačiau iš savo asmeninės patirties žinau kiek nervų ir laiko kainuoja klaidinanti informacija. Tikėjau, kad galiu sukurti kažką, kas paskatins Bažnyčioje (bendruomenėje) technologinį postūmį, tačiau supratau, kad tas progresas yra gana lėtas ir gali būt, kad tiesiog misios.lt gimė per anksti.

Ačiū už Jūsų pastangas prisidėti prie teisingos informacijos sklaidos bei technologinio progreso.
Ačiū visiems, kurie man parašėte pastabas, padėkas, pataisymus ir pasiūlymus. Tik Jūsų dėka šis projektas gyvavo porą metų, o ne, galbūt, porą mėnesių.

Vygantas

Kontaktai